Język współczesnego Kościoła

P1200855

22 października 2018 r. nasze Liceum po raz kolejny miało przyjemność gościć Klub „Tygodnika Powszechnego”. Przedmiotem spotkania był „Język współczesnego Kościoła”.

Debatę prowadzili wybitni znawcy tematu – księża i naukowcy, zajmujący się w swoich badaniach problemem komunikacji interpersonalnej: dr hab. Jacek Warchala (Uniwersytet Śląski), prof. Aldona Skudrzykowa (Uniwersytet Śląski), dr Ewa Bobrowska (Uniwersytet Jagielloński), ks. prof. Wiesław Przyczyna (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), ks. Mirosław Jagłosz (Diecezja Sosnowiecka).

Debatowano między innymi na temat jak unikać agresji i wykluczenia, jakim językiem mówi do nas Kościół i my w Kościele.

Nasze Liceum jest partnerem wspierającym działania Klubu Tygodnia Powszechnego, stąd kolejny raz ciekawe spotkanie odbyło się w Auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja przy naszej szkole.

P1200703

 Zdjęcia: Tomasz Sowiński

Blog Attachment