Osiągniecia naukowe gimnazjum

 

Osiągniecia uczniów gimnazjum  Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych roku szkolnym 2010/2011.

 

Biologia

1. Małgorzata Maciążka, 3 a – laureatka

2. Agnieszka Obracaj, 3 a – laureatka

Matematyka

1. Jakub Marciniszyn, 3 a – laureat

2. Anna Skuza , 3 a – laureatka

3. Wojciech Klemens, 1 b – laureat

4. Marta Mościcka, 1 b

Fizyka

1. Łukasz Below, 3 a – laureat

2. Jakub Marciniszyn, 3 a – finalista

Geografia

1. Anna Skuza, 3 a – laureatka

Chemia

1. Łukasz Below, 3 a – finalista

2. Jakub Marciniszyn, 3 a – laureat

Język  angielski

1. Agnieszka Obracaj, 3 a – laureatka

2. Joanna Blachnicka,  2 a – laureatka

WOS  

1. Łukasz Below, 3 a – finalista

2. Piotr Kucia, 3 b – laureat

 

 

KANGUR i KANGUREK 2011

L.p

Nazwisko i imię

klasa

Pkt.

Lokata

Wynik

Nagroda

1.

MOSCICKA MARTA

1K

145,00

1

Laureat

wycieczka

2.

KLEMENS WOJCIECH

1K

141,25

2

Laureat

wycieczka

3.

BYRSKI PIOTR

2S

100,00

4

Wyróżnienie

Miniatury-PG

4.

MIHOK DAWID

2K

131,25

6

Wyróżnienie

Miniatury-G

5.

RYBCZYNSKI FILIP

1S

81,50

6

Wyróżnienie

Miniatury-PG

6.

OBRACAJ FILIP

1K

121,25

9

Wyróżnienie

Miniatury-G

7.

KLEJDYSZ JUSTYNA

2J

105,00

10

Wyróżnienie

Miniatury-PG

8.

TRACZYK AGNIESZKA

1K

117,50

12

Wyróżnienie

Miniatury-G

9.

MARCINISZYN JAKUB

U

105,00

12

Wyróżnienie

Miniatury-PG

10.

SŁONKA JAKUB

1K

116,25

14

Wyróżnienie

Miniatury-G

11.

LESNIAK MICHALINA

2K

113,75

29

Wyróżnienie

Miniatury-G

12.

TOMASIEWICZ MACIEJ

1K

103,75

36

Wyróżnienie

Miniatury-G

FOX 2011

Nazwisko i imię

klasa

pkt

Lokata

wynik

Nagroda

TOMASIEWICZ MACIEJ

1D

123,75

8

bdb

nagroda2

JĘDRUCH MICHAŁ

1D

122,50

9

bdb

nagroda2

KLEMENS WOJCIECH

1D

112,50

21

db

nagrodaS

TRACZYK AGNIESZKA

1D

111,25

22

db

nagrodaS

SKAWSKI ROBERT

1D

111,25

22

db

nagrodaS

GĘBALA GRZEGORZ

1D

108,75

24

db

nagrodaS

OBRACAJ FILIP

1D

107,50

25

db

nagrodaS

BLACHNICKA JOANNA

2D

133,75

6

bdb

nagroda2

DĘBOWSKI JAN

2D

122,50

20

db

nagrodaS

LULO KRZYSZTOF

2D

118,75

25

db

nagrodaS

OBRACAJ AGNIESZKA

1L

131,00

4

bdb

nagroda 1

MACIĄŻKA MAŁGORZATA

1L

127,50

8

bdb

nagroda2

STRYCZEK MARCIN

1L

122,50

12

db

nagrodaS

RAUBO JAN

1L

118,75

15

db

nagrodaS

PRZEŁ OMSKI JÓZEF

1L

118,25

17

db

nagrodaS

KUBICA KATARZYNA

1L

117,50

18

db

nagrodaS


Osiągniecia uczniów gimnazjum  Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych roku szkolnym 2009/2010.

Podsumowanie lauretów konkursów przedmiotowych w gimnazjach prowadzonych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, oddział w Bielsku-Białej (wersja PDF)

 

Język francuski

Debora Kościukiewicz, III b – laureatka

 

Fizyka

Ewa Berowska, III b – finalistka

 

Chemia

Ewa Berowska, III b – laureatka

Jakub Marciniszyn, II a – laureat

 

Historia

Piotr Baranek, III b – finalista

Mateusz Kachel, III b – laureat

 

Biologia

Michał Filek, III b – finalista

Piotr Baranek, III b – laureat

Anna Skuza, II a – laureatka

 

Geografia

Joanna Blachnicka, I a – finalistka

Debora Kościukiewicz, III b – finalistka

Justyna Klejdysz, III b – laureatka

Łukasz Below, II a – laureat

Anna Skuza, II a – laureatka

 

Matematyka

Justyna Klejdysz, III b – laureatka

Jakub Marciniszyn, II a – laureat

 

XII Rejonowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie…”

Jan Raubo II a – I miejsce

 

V Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

Jakub Marciniszyn, II a – laureat

 

 

FOX 2010

 

Imię i nazwisko

PKT

lokata

wynik

nagroda

Blachnicka Joanna

116,25

4

bdb

nagroda 1

Lulo Krzysztof

103,25

19

db

nagroda książkowa

Mihok Dawid

99,75

23

db

nagroda książkowa

Kapustka Maryla

108,75

14

db

nagroda książkowa

Obracaj Agnieszka

106,25

17

db

nagroda książkowa

Skuza Anna

106,00

18

db

nagroda książkowa

Kościukiewicz Debora

85,75

11

db

nagroda książkowa

Filek Michał

83,75

12

db

nagroda książkowa

 

 


 

Osiągniecia uczniów gimnazjum  Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych roku szkolnym 2008/2009.

 

Język polski

Katarzyna Staszkiewicz, III d – laureatka

Wojciech Karkoszka, III a – finalista

Język angielski

Filip Rybczyński, III a – laureat

Katarzyna Staszkiewicz, III d – laureatka

Język francuski

Katarzyna Staszkiewicz, III d – finalistka

Biologia

Ewa Berowska, II b – laureatka

Magdalena Wawrzaszek, III b – laureatka

Katarzyna Staszkiewicz, III d – finalistka

Historia

Katarzyna Staszkiewicz, III d – laureatka

Piotr Baranek, II b – finalista

 

Geografia

Filip Rybczyński, III a – laureat
Anna Jagosz, III d – laureatka
Justyna Klejdysz, II b – finalistka

Katarzyna Staszkiewicz, III d – finalistka

Debora Kościukiewicz, II b – finalistka

Anna Kuśnierz , III a – finalistka

Adam Klepczyński, III a – finalista

Łukasz Below, I a – finalista

Anna Skuza, I a – finalistka

Matematyka

Filip Rybczyński, III a – laureat

Katarzyna Staszkiewicz, III d – finalistka

Justyna Klejdysz, II b -finalistka

Jakub Marciniszyn, I a – finalista

Wojciech Karkoszka, IIIa – finalista

 

Chemia

Bartosz Bieszczad, III c – laureat

Wojewódzki Konkurs Języka Francuskiego oraz Kultury Frankofońskiej „FRANKONIADA 2009”
Katarzyna Staszkiewicz IIId – zajęła II miejsce

 


 

Podsumowanie konkursów w roku szkolnym 2007/2008

Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku-Białej

  • Piotr Byrski (III dG) – laureat (3 miesjce)

 

Olimpiada Matematyczna dla gimnazjalistów

  • Piotr Byrski (III dG) – laureat II miejsca

 

Śląski Konkurs Matematyczny dla licealistów

  • Piotr Byrski (III dG) – laureat

 

Ogólnopolski Konkurs na Pracę Literacką

  • Agnieszka Niemczyk (II dG) – otrzymała wyróżnienie
  • Klaudia Łyszczek (III dG) – otrzymała wyróżnienie
  • Anna Ślezińska (III dG) – otrzymała wyróżnienie
  • Kacper Wojaczek (III dG) – otrzymała wyróżnienie
IX Międzynarodowy konkurs polsko-czesko-słowacki „Tworzymy własne wydawnictwo” 

II miejsce zdobyły:

  • Agnieszka Niemczyk (II dG)
  • Katarzyna Więcek (II dG)

Celem konkursu było napisanie i własnoręczne wydanie książki. Ostatni etap konkursu odbędzie się 4 czerwca 2008 r. w Żylinie.

 

XI Ogólnopolski i XXV Wojewódzki Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2007 

Nagrodę otrzymała:

  • Agnieszka Niemczyk (II dG)

LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2007/2008 GIMNAZJUM

1. Piotr Byrski (III d)
  • laureat Konkursu Matematycznego,
  • laureat Konkursu Chemicznego,
  • laureat Konkursu Fizycznego,
  • finalista Konkursu Geograficznego,
  • finalista Konkursu Języka Angielskiego.

 

2. Kacper Wojaczek (III d)

  • laureat Konkursu Matematycznego,
  • laureat Konkursu Chemicznego,
  • laureat Konkursu Języka Angielskiego,
  • finalista Konkursu Geograficznego,

 

3. Katarzyna Podolska (III d)

  • laureatka Konkursu Matematycznego,
  • laureatka Konkursu Geograficznego,

 

4. Anna Ślezińska (III d)

  • laureatka Konkursu Geograficznego,
  • finalistka Konkursu Języka Angielskiego,

 

5. Szymon Rolnik (III d)

  • laureat Konkursu Geograficznego,

 

6. David Synak (III a)

  • laureat Konkursu Języka Niemieckiego,

 

7. Katarzyna Staszkiewicz (II d)

  • finalistka Konkursu Geograficznego,
  • finalistka Konkursu Historycznego,
  • finalistka Konkursu Języka Angielskiego,
  • finalistka Konkursu Języka Francuskiego,

 

8. Bartosz Włodarczyk (III b)

  • finalista Konkursu Biologicznego,
  • finalista Konkursu Języka Angielskiego,

 

9. Filip Rybczyński (II a)

  • finalista Konkursu Geograficznego,
  • finalista Konkursu Języka Angielskiego,

 

10. Maciej Guzik (III d)

  • finalista Konkursu Języka Angielskiego,

 

11. Wiktoria Zajdel (III d)

  • finalistka Konkursu Języka Angielskiego,

 

12. Ada Borzemska (III d)

  • finalistka Konkursu Języka Angielskiego,

 

13. Maciej Więcław (II b)

  • finalista Konkursu Języka Angielskiego,

 

14. Anna Jagosz (II d)

  • finalistka Konkursu Geograficznego,

 

15. Justyna Klejdysz (I b)

  • finalistka Konkursu Geograficznego,

 

16. Alicja Grzejszczak (III a)

  • finalistka Konkursu Geograficznego,

 

17. Debora Kościukiewicz (I b)

  • finalistka Konkursu Geograficznego,

 

 Fox 2008 
  KLASA lokata wynik  
Staszkiewicz Katarzyna 2D 1

bdb

nagroda obóz
Byrski Piotr 1L 1

bdb

nagroda obóz
Gilowska Olga 2D 3

bdb

nagroda l stopnia
Rybczyński Filip 2D 8

bdb

nagroda II stopnia
Opyrchał Jakub 1D 10

bdb

nagroda II stopnia
Gorał Marta 2D 11

db

nagroda III stopnia
Baranek Piotr 1D 32

db

nagroda III stopnia
Więcek Katarzyna 2D 20

db

nagroda III stopnia
Haduch Korneliusz 2D 28

db

nagroda III stopnia
Wojaczek Kacper 1L 14

db

nagroda III stopnia
Borzemska Ada 1L 18

db

nagroda III stopnia
Włodarczyk Bartosz 1L 18

db

nagroda III stopnia
Guzik Maciej 1L 20

db

nagroda III stopnia