Lekcja czytania z Wojciechem Bonowiczem

Wojciech_Bonowicz_2013A

27.04.br  o godz. 10.00 w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja odbędzie się „Lekcja czytania” prowadzona przez Wojciecha Bonowicza,  poświęcona tekstom ks. prof. J. Tischnera. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w sekretariacie szkoły (nr telefonu: 33 812 42 56) do poniedziałku 25.04  w godz. 10-15.00.

„Lekcja czytania”– to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu rozbudzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami, krytykami,    profesorami.

Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta, dziennikarz. Jest autorem  biografii księdza Tischnera, którą nominowano do Nagrody Literackiej Nike(2002). Ponadto jest autorem książek-wywiadów z Janiną Ochojską, o. Leonem Knabitem, Tomaszem Węcławskim i ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” oraz „Znakiem”. Był jednym z recenzentów książek w programie Sztuka czytania emitowanym przez TVP Kultura.

Related Blogs