Dlaczego warto uczyć się w Reju?

Najlepiej zapytaj o to naszych Uczniów i ich Rodziców. Możesz też przyjść i nas odwiedzić, albo uważnie przeczytać poniższe informacje.
#

Małe klasy i kilkuosobowe grupy językowe.

Nauczanie w małych klasach i grupach językowych. Możliwość przygotowywania się do międzynarodowych egzaminów językowych i korzystania z dodatkowych lekcji przyrody prowadzonych w języku angielskim.

#

Więcej zajęć niż w szkołach publicznych.

W liceum zwiększona liczba godzin z języków obcych i przedmiotów rozszerzonych. W gimnazjum zwiększona ilość godzin z języków obcych, matematyki i przedmiotów przyrodniczych w zależności od wybranego profilu klasy.

#

Różnorodne zajęcia sportowe.

Wychowanie fizyczne realizowane jest w formie lekcji dopołudniowych oraz zajęć popołudniowych, które uczniowie wybierają zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Do wyboru są: piłka ręczna, siatkowa, koszykówka, tenis ziemny i stołowy, siłownia, gimnastyka, taniec, pływanie.

LICEUM MA JUŻ 28 LAT! BYŁO PIERWSZĄ NIEPUBLICZNĄ SZKOŁĄ NA PODBESKIDZIU I POMIMO LICZNEJ KONKURENCJI UTRZYMUJE SWOJĄ WYSOKĄ POZYCJĘ!

Trwale wpisane jest w strukturę szkolnictwa ponadgimnazjalnego na terenie Bielska-Białej i okolic dzięki wieloletniej, wysokiej pozycji w rankingach szkół. Gimnazjum jest młodsze i w tym roku kończy swoją działalność, ale swoimi wynikami również wysuwa się na prowadzenie wśród szkół z naszego terenu.
#

Wysoki poziom nauczania.

- bardzo dobre wyniki na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym, - bardzo wysokie pozycje w rankingach szkół, - liczne grono laureatów i finalistów olimpiad.

#

Kółka zainteresowań i konsultacje.

Dla uczniów poszerzających wiedzę dostępne są koła przedmiotowe. Każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Dla uczniów potrzebujących wsparcia nauczyciele dostępni są na konsultacjach z każdego przedmiotu. Kto chce może uczęszczać także na dodatkowo organizowane dla zainteresowanych języki: łaciński, rosyjski, a także na zajęcia z rysunku i malarstwa lub fotografii.

#

Biblioteka z czytelnią.

Dysponujemy dobrze wyposażoną biblioteką i obszerną, wygodną czytelnią. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

#

Doskonała kadra nauczycielska.

Wysokie kwalifikacje kadry dydaktycznej. Nauczyciele współpracują z Okręgową Komisja Egzaminacyjną w Jaworznie, wydawnictwami podręczników, są egzaminatorami maturalnymi, autorami publikacji z zakresu dydaktyki nauczanych przedmiotów.

#

Dziennik elektroniczny.

Korzystamy z dziennika elektronicznego. Umożliwia on dokumentowanie procesu nauczania, ale także w wygodny sposób pozwala na wymianę informacji pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami. Trzeba jedynie zalogować się i KORZYSTAĆ! Zapraszamy!

#

Podnosimy jakość pracy szkoły.

Dokładamy wszelkich starań, aby nauka w szkole była efektywna i przyjemna. Starannie dobieramy kadrę nauczycielską i administracyjną. Prowadzimy badania ewaluacyjne pracy szkoły. Na bieżąco dbamy o uzupełnianie sprzętu audiowizualnego i pomocy dydaktycznych. I tak np. od zeszłego roku dysponujemy nową pracownią komputerową. Prowadzimy remonty zmierzające do podnoszenia standardu wykorzystywanego przez nasze szkoły budynku.

Co zadecydowało o wyborze naszej szkoły? Ankietowani mogli podać kilka odpowiedzi.

Małe klasy
75%
Wysoki poziom nauczania
66%
Wybór profilu kształcenia po pierwszej klasie LO
61%
Polecenie szkoły przez znajomych.
50%
Bezpieczeństwo w szkole.
36%
Szeroki wybór języków obcych.
45%
#

TELC

EUROPEJSKIE CERTYFIKATY TELC Liceum Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja będące w sieci TELC, organizuje dwa razy w roku egzaminy TELC na poziomie A1, A2, B1, B2, C1,C2 z języka angielskiego i niemieckiego dla swoich szkół oraz dla osób z zewnątrz. Egzamin odbywa się pod warunkiem zgłoszenia co najmniej 8 osób. Egzaminy TELC to certyfikat unijny potwierdzający znajomość języka obcego (obecnie można go zdawać z 9 języków europejskich) na danym poziomie (A1, A2, B1, B2, C1,C2). Szczegółowe informacje dotyczące tego egzaminu można uzyskać u osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenia egzaminów (Pani Lucyna Kajor l.kajor@rejbb.pl).

#

Dla każdego coś fajnego!

Zajęcia z rysunku i malarstwa. Może nigdy nie próbowałeś swoich sił. Warto spróbować. Czasem nawet nie wiemy jakie talenty w nas tkwią! Zapraszamy na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne.

#

Kursy językowe i przedegzaminacyjne.

Startujemy jesienią. Szczegóły wkrótce.

#

Obozy i wyjazdy szkolne.

Młodzież może korzystać z licznie oferowanych wyjazdów, wycieczek i wymian. Są to: letnie i zimowe obozy, wyjazdy na narty, sobotnie zajęcia przyrodnicze w terenie, wymiany międzynarodowe i wycieczki szkolne: turystyczne, naukowe i kulturalne.

Dodatni wpływ na dziecko jest ważniejszy niż nauczanie abecadła.

Lucy Maud Montogomery.