Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Akcja „Szlachetna paczka” – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Akcja „Szlachetna paczka”

Paczka 04

W niedzielę 10 grudnia 2017 r. nastąpił niezwykle oczekiwany czas na przekazanie wielkiego daru serca jakim jest „Szlachetna Paczka” Rodzinie czyli Pani Stanisławie i jej córce Małgosi. Ta wzruszająca chwila myślę, że na zawsze zostanie w pamięci wszystkich osób, które w niej uczestniczyły. Najpierw zaskoczenie, radość obu Pań. Później wzruszenie, a także pewne skrępowanie wynikające ze skromności, jaka cechuję Panią Stanisławę. Zaskoczenie ilością, różnorodnością i pięknem podarunków. Radość, że jest tyle osób zdolnych okazać dobroć i hojność. Pytania – kto jest tym wspaniałym darczyńcą? A na końcu wdzięczność oraz zapewnienie o pamięci i modlitwie w intencji „tej wspaniałej młodzieży”.

Paczka 01

Wszystkie elementy, o jakie proszono w „Szlachetnej Paczce” uda się zrealizować. Buty, ławeczkę do wanny, igły i nici do wyszywania…, i wiele innych wspaniałości – już przekazaliśmy. Natomiast drzwi są w trakcie zamawiania. Tę informację przekazaliśmy Pani Stanisławie, by oczekiwała jeszcze przyjścia fachowca, który pobierze wymiary, aby następnie wykonać dwoje drzwi – do łazienki i kuchni.

 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”  Myślę, że poprzez dzieło jakim jest „Szlachetna Paczka” cała społeczność Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja wspaniale ukazała wielkość swego ducha!

 

Relacja i zdjęcia: Krystyna Blachura

Blog Attachment