Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Dzień Języków Obcych – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Dzień Języków Obcych

IMG_5752

15 listopada 2017 r. w murach Reja odbył się Wielki Konkurs Wiedzy o Kulturze i Językach Europejskich przygotowany przez prof. Lucynę Kajor.

 

Gimnazjaliści musieli odpowiedzieć między innymi na następujące pytania: jakim wyrażaniem angielskim określana jest pora roku zwana „babie lato”, jak nazywa się dynastia panująca obecnie w Anglii, który kontynent nazywa się „starym kontynentem”, czy co oznacza angielski idiom „when pigs fly”.

 

Uczniowie LO mieli za zadanie udzielić odpowiedzi na pytanie jak inaczej nazywany był francuski król Ludwik XIV, z czym kojarzą się Cosa Nostra, Camorra, Sacra Corona Unita, co oznacza niemieckie wyrażenie „ubung macht den meister”, kto stworzył sztuczny język esperanto i wiele innych.

 

Dzień Języków Obcych uświetnił wykład prof. Krzysztofa Płatka, który bardzo ciekawie opowiadał o Bobie Dylanie – amerykańskim artyście, pieśniarzu, poecie, kompozytorze i laureacie Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 2016.

 

IMG_5731

 

IMG_5759

Zdjęcia: Janusz Mazurkiewicz

 

 

Blog Attachment