Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Przedświąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „Tak, pomagam”. – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Przedświąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „Tak, pomagam”.

1D76A58C-021C-4D0F-88EE-D9805846FB45-2

„Ubogich zawsze mieć będziecie” (J 12, 8)

 

Słowa Pana Jezusa cały czas są aktualne. Nie jesteśmy w raju więc ubóstwo było, jest i zapewne nie uporamy się z nim do skończenia świata. Dlatego stale tak bardzo potrzebne są wrażliwe serca przychodzące z pomocą tym, którzy doświadczają nędzy.

 

Młodzież naszej szkoły wielokrotnie pokazała wielkość swojego serca. Szkolne Koło Caritas nie pozostawiło bez odpowiedzi zaproszenia do wzięcia udziału w szlachetnej akcji „Tak, pomagam”, organizowanej przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W dniach 9 i 10 marca br. wielu naszych młodych wolontariuszy postanowiło poświęcić swój czas i siły, by w CH Biedronka w Sferze nr 1 w Bielsku-Białej, stanąć przy wielkich koszach i zbierać żywność dla najuboższych rodzin. Już na Święta Wielkanocne niejeden dom dzięki ich wysiłkowi, napełni się radością z suto zastawionego stołu.

 

W tejże akcji udało nam się zebrać 103 kg cukru, 93 kg makaronu, 74 kg mąki, ponad 14 kg wyrobów czekoladowych i podobną ilość konserw mięsnych. Samej herbaty ofiarowano wolontariuszom blisko 9 kg, a olej osiągnął 32 litry. Różnorodność zebranych produktów była bardzo duża. Pojawiły się także środki czystości, torby na zakupy, notesy, świąteczne nalepki dla dzieci, i wiele innych naprawdę przydatnych rzeczy.

 

Ja ze swej strony bardzo dziękuję wszystkim Wolontariuszom, za tak wielkie zaangażowanie oraz szanownej Dyrekcji i wszystkim Pracownikom szkoły za wsparcie i pomoc okazaną przy realizacji tego dzieła. Bóg zapłać!

 

Krystyna Blachura

 

1D76A58C-021C-4D0F-88EE-D9805846FB45-2