Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Re(j)start nauczania – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Re(j)start nauczania

iPad covid

Technologia multimedialna, iPady i zaangażowanie nauczycieli pozwoliły nam wejść w „NOWĄ ERĘ REJA”. Poniżej prezentujemy przykładowe materiały z lekcji, które opracowywaliśmy na swoje potrzeby w tym roku szkolnym.

Success story!

Explain Everything pisze o nas!

Szkolenie prowadzone przez naszą polonistkę i autora programu Explain Everything

Wywiad prowadzony przez autora programu Explain Everything z nauczycielkami naszego liceum.

Lekcja otwarta z fizyki pt. „Siły działające w ruchu po okręgu”.

Fragment lekcji o ciśnieniu i prawie Pascala.

Projektowanie wspomagane komputerowo – informatyka.

Geomorfologia – fragment lekcji geografii.

Scenariusz lekcji z języka polskiego w aplikacji Explain Everything.

Nagrane fragmenty zajęć pozwalają uczniom na wielokrotne odtwarzanie materiału po lekcji, przez co umożliwiają im samodzielne uczenie się we własnym tempie i powtarzanie trudnego materiału. Nagrane instrukcje pomocnicze, materiały szkoleniowe dla innych nauczycieli, pozwalają korzystać z wiedzy kolegów i koleżanek po fachu, by każdy mógł podnosić swoje umiejętności w zakresie stosowania TIK. Pomagamy sobie wzajemnie, wymieniamy doświadczenia i cieszymy się, że w tym obszarze zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony firmy Cortland, Explain Everything i … naszych uczniów!

Stosujemy różnorodne formy ćwiczeń do wykonania z pomocą aplikacji internetowych (np. hiszpański, angielski, fizyka, j. polski, historia, j. polski, matematyka), które służą nam jako aktywizujące metody nauczania lub włączania się w międzynarodowe akcje jak np. The World Water Week UNESCO (Padlet z wieloma pracami naszych uczniów. Ich wpisy są podpisane).

Wszystkie te metody pracy można stosować w pracy zdalnej jak i stacjonarnej. Zalety nauczania z pomocą iPadów można obejrzeć TU (str. 12, 13, 14 i 16).

Zadania – niespodzianki ukryte pod QR kodami.

Blog Attachment