Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Spotkanie z Janiną Ochojską – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Spotkanie z Janiną Ochojską

Ochojska w Reju

bielszczanie dla AleppoW dniu 13 stycznia w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej przy ul. Modrzewskiego 12 odbyło się spotkanie z Panią Janiną Ochojską.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Panią Poseł Grażynę Staniszewską i Koło Geografów GEOREJ działające przy LO „Reja”. Posłuchaliśmy wykładu Pani Ochojskiej o działalności Polskiej Akcji Humanitarnej w rożnych zakątkach Ziemi, gdzie na skutek wojen lub kataklizmów ludzie potrzebują pomocy, która umożliwi im przetrwanie kryzysowych chwil. Relacje fotograficzne i filmowe z działalności PAH, w tym z pomocy dla mieszkańców Aleppo uświadomiły nam w jaki sposób ta pomoc jest organizowana i jak ważna jest umiejętna jej organizacja, aby przynosiła pozytywne rezultaty dla jak największej ilości osób poszkodowanych w wyniku różnorodnych, tragicznych okoliczności. Po prelekcji odbyła się dyskusja dotycząca tematu spotkania, uczniowie mieli liczne ciekawe, pytania, które świadczyły o ich zainteresowaniu możliwością niesienia pomocy innym.
Pan Szymon Kułakowski opowiedział nam także o inicjatywie obywatelskiej „Bielszczanie dla Aleppo” oraz o wrażeniach z „Marszu dla Aleppo” -„Civil March for Aleppo”, w którym wziął udział przez 12 dni.

Przed i po spotkaniu Szkolne Koło CARITAS LO „Reja” zorganizowało zbiórkę pieniędzy, a zebrane fundusze w kwocie ponad 1200 zł przeznaczone będą na pomoc PAH dla mieszkańców Syrii przesiedlanych wewnątrz tego kraju, którzy uciekają z objętych wojną terenów.

 

5DM38457MG

Efekty działań Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii można obejrzeć m.in. na filmie przygotowanym przez syryjskich pracowników PAH:

Inicjatywa obywatelska mieszkańców Bielska: https://www.facebook.com/bielszczaniedlaaleppo/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

Blog Attachment