Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Warsztaty „Dbam o czystość powietrza” – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Warsztaty „Dbam o czystość powietrza”

IMG_2572

W piątek 16 listopada br. odbyło się spotkanie z pracownikiem firmy Tauron-ciepło w ramach projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie – dbam o czystość powietrza; ciepło systemowe, energia, co o tym, wiem”.

 

Prezentację przedstawił uczniom klas trzecich gimnazjum Pan Ireneusz Czulak. Spotkała się ona z bardzo dużym zainteresowaniem. Przekazywane informacje często spotykały się ze zdziwieniem słuchaczy i wzbudzały emocje. Zadane prowadzącemu pytania, dowodzą, że poruszone zagadnienia związane z zanieczyszczeniem środowiska, zapotrzebowaniem społeczeństwa na ciepło i energię są dla młodzieży ważne, że chcą o nich rozmawiać.

 

Spotkanie zakończyło się próbą uruchomienia za pomocą specjalnego dynama żarówki o mocy 60 W. Okazało się, że jest to bardzo trudne, ilość energii do tego potrzebna jest naprawdę duża! Wnioski ze spotkania: oszczędzajmy energię, bądźmy świadomymi „konsumentami” ciepła i energii elektrycznej.

 

 

 

IMG_2580

Blog Attachment