Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Wizyta ks. Adama Bonieckiego – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Wizyta ks. Adama Bonieckiego

P1130411

24 maja w murach naszego Liceum gościliśmy ks. Adama Bonieckiego – jak sam się określa– edytorialistę „Tygodnika Powszechnego”, niegdyś jego redaktora naczelnego.

 

Spotkanie zorganizował Klub „TP”, którego działalność współkoordynuje prof. Janina Rogolińska-Pieronek, nasza wieloletnia polonistka. Ksiądz Boniecki słynie z odważnych odpowiedzi na trudne i niewygodne pytania, o czym i tym razem mogli przekonać się uczestnicy spotkania. Jednocześnie ten wybitny publicysta uświadomił zebranej publiczności, że nurtujące nas problemy wymagają głębokiego przemyślenia, na pytania nie ma krótkich, jednoznacznych odpowiedzi, nie istnieją uniwersalne recepty, milczenie może pociągać za sobą współodpowiedzialność za zło, którego częstą przyczyną jest strach.

 

Wszystkich zainteresowanych myślą ks. Bonieckiego i jego współpracowników z redakcji zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której można wypożyczyć najnowszą książkę szanownego gościa, pt. „Połączenie odebrane” i podarowany nam przez organizatorkę spotkania zbiór wywiadów przeprowadzonych przez „Tygodnik Powszechny”.

 

P1130578

Relacja i zdjęcia: Tomasz Sowiński

Blog Attachment