Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Wycieczka naukowa do Lwowa – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Wycieczka naukowa do Lwowa

P1090660

 

„Do Lwowa przyjeżdża się tylko raz. Potem się do niego wraca” twierdzi pan Oleg, przewodnik wycieczki naukowej, która odbyła się w dniach 3-7 kwietnia. I pewnie większość z tej ponad dwudziestoosobowej grupy uczniów chętnie wróci do Lwowa, który zachwycał swym pięknem, bawił licznymi atrakcjami i urzekał otwartością mieszkańców.

 

Na zwiedzanie miasta grupa miała trzy pełne dni. W pierwszym uczniowie poznali lwowski Rynek, staromiejskie uliczki i place z pięknymi kamienicami, świątyniami i gmachami. Następnego dnia młodzież zwiedziła m.in. aptekę „Pod Czarnym Orłem”, dziedziniec Kamienicy Królewskiej, należącej niegdyś do rodu Sobieskich, oraz zdobyła górę Wysoki Zamek i usypany na niej Kopiec Unii Lubelskiej, najwyższe wzniesienie Lwowa. W ostatnim dniu wycieczka poznała wielkomiejski Lwów i odwiedziła cmentarze Łyczakowski i Cmentarz Obrońców Lwowa, a deszczowe przedpołudnie spędziła interpretując obrazy z kolekcji malarstwa europejskiego i polskiego w Lwowskiej Galerii Sztuki.

 

Uczniowie okazali się też miłośnikami muzyki klasycznej. W Operze Lwowskiej wysłuchali „Reqiuem” G. Verdiego, obejrzeli „Rycerskość wieśniaczą” P. Mascagniego, a najzagorzalsi melomanii mieli okazję podziwiać salę lustrzaną gmachu, w której wystawiono „Stabat Mater” G.B. Pergolesiego.

 

 

P1100135

 

 

P1090721

 

 

P1100152Relacja i zdjęcia: Tomasz Sowiński

Blog Attachment