Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Wycieczka naukowa do Wiednia – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Wycieczka naukowa do Wiednia

P1580803

8 grudnia 2019 r. uczniowie naszego Liceum po raz kolejny mieli okazję podziwiać zbiory Kunsthistorisches Museum w Wiedniu, ale głównym powodem przyjazdu do tej bogatej w zbiory galerii była wystawa „Caravaggio & Bernini”, prezentująca dzieła największych artystów rzymskiego baroku.  Narcyz przeglądający sie w brudnej kałuży a nie – jak dotąd w historii sztuki – w krystalicznie czystej wodzie… to tylko jedna z wielu prowokacji Caravaggia, której tajemniczość zachęca do poszukiwań interpretacyjnych. Kontemplacja dzieł tego malarza to świetna szkoła rozwijania wyobraźni, łączenia tradycji kultury z własnymi przemyśleniami człowieka XXI wieku. W autokarze uczniowie mieli okazję obejrzeć film dokumentalny przedstawiający życie i twórczość Caravaggia i Berniniego, co – w połączeniu ze zwiedzaniem wystawy – dawało im możliwość rozwiązania testów, które weryfikowały ich wiedzę o Michelangelu Mersinim.

Po południu młodzież spacerowała po stolicy Habsburgów, pełnej świątecznego nastroju dzięki licznym Jarmarkom Bożonarodzeniowym i bogatemu oświetleniu.

Relacja i zdjęcia: Tomasz Sowiński

Blog Attachment