Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Wymiana młodzieży z Holandią (Amsterdam) 10-14.03.2019 r. – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Wymiana młodzieży z Holandią (Amsterdam) 10-14.03.2019 r.

grupa

Poniżej prezentujemy relację uczniów uczestniczących w wymianie:

„10 marca odwiedzili nas uczniowie ze Spinoza Lyceum w Amsterdamie.

Pierwszego wieczoru oprowadziliśmy ich po urokliwym bielskim Rynku i placu Bolesława Chrobrego.

Kolejnego dnia wymiany zwiedziliśmy przepiękny Kraków, gdzie zobaczyliśmy dzielnicę żydowską, Uniwersytet Jagielloński, Wawel, Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy hejnału mariackiego. Do Bielska-Białej wróciliśmy ok. 19:30, i rozeszliśmy się do domów.

Następnego dnia holenderscy uczniowie odwiedzili naszą szkołę i uczestniczyli w lekcjach. Po zajęciach w szkole oprowadziliśmy ich ponownie po naszym mieście. Byliśmy na placu Bolesława Chrobrego oraz Rynku, opowiedzieliśmy im o zamku Sułkowskich i pokazaliśmy pomnik Reksia. Następnie kolejką linową wyjechaliśmy na Dębowiec, tam rzucaliśmy się śnieżkami. Zafascynowani ogromną ilością śniegu holenderscy goście kupili w schronisku plastikowe jabłuszka na których zjeżdżali ze stoku Dębowca. Po zabawach na śniegu wypiliśmy gorącą czekoladę. Po wycieczce w góry graliśmy w bilard.

W środę uczestnicy ze strony holenderskiej udali się do Oświęcimia. To miejsce zrobiło na nich ogromne wrażenie i na pewno zapamiętają je na długie lata. Po południu poszliśmy na kręgle, a wieczorem spotkaliśmy się wszyscy razem aby pożegnać naszych znajomych z Holandii.

Czwartek 14 marca był ostatnim dniem wymiany. Spotkaliśmy się w szkole, przygotowaliśmy quiz o Polsce oraz oglądaliśmy zdjęcia z wymiany. Zjedliśmy upieczone przez uczennice ciasto, piliśmy herbatę i rozmawialiśmy o wspólnie spędzonych chwilach.

To była naprawdę udana wymiana. Już nie możemy doczekać się rewizyty w Holandii.”

 

Blog Attachment