Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie

stoisko.jpg

 

stoisko.jpg

W dniach 13-14 czerwca 2011 r. uczniowie: Kaja Tusiewicz i Karol Komorowski reprezentowali nasze Szkoły na Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. W pierwszym dniu wycieczki zwiedzili Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie mieli okazję zobaczyć Laboratorium Filmowe WFDiF, które zajmuje się obróbką materiałów filmowych barwnych i czarno-białych 35 mm i 16 mm (obróbka chemiczna negatywów obrazu filmów, produkcja kopii filmowych, montaż negatywów obrazu filmów, korekta obrazu filmowego, naświetlanie obrazu filmu na taśmę negatywową, wykonywanie negatywów dźwięku). Uczniowie mieli również okazję wcielić się w role aktorów podkładających głos do filmu „Galerianki”. Wieczorem odbył się pokaz filmów uczniów ze szkół z całej Polski. „Okno” zrealizowane przez Broken Umbrella Art Group spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności.

W drugim dniu Festiwalu w Warszawskiej Szkole Filmowej odbyły się targi szkolnych projektów filmowych, w których udział wzięło 40 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczniowie zaprezentowali na targach efekty swojej całorocznej pracy, m.in. filmy, gazetki o tematyce filmowej, dyskusyjne kluby filmowe. Na naszym stoisku prezentowaliśmy działalność DKF „RejMovie” i „Broken Umbrella Art Group”. Filmowym pracom uczniów przyglądali się  eksperci związani z branżą filmową (Jowita Budnik, Katarzyna Trzaska, Anna Wydra, Igor Chojna, Marcin Latałło, Andrzej Mastalerz, Joanna Kaczmarek, Paweł Sala i Kamil Minkner) oraz goście z RPA, Stanów Zjednoczonych, Maroka i Ukrainy.

Opinie uczestników:

Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie wspominam bardzo miło. Była to szansa dla Broken Umbrella Art Group na pokazanie naszej pasji i osiągnięć. Bardzo się cieszyłam widząc, że nasze filmy i to, co robimy podoba się innym uczestnikom Festiwalu.

Dni były pełne niespodzianek i nowych doświadczeń. Wizyta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych wywarła na mnie duże wrażenie. Mogłam wraz z resztą uczestników poznać „drogę” filmu po skończeniu zdjęć na planie. Czyli tzw. postprodukcję.

Ważną częścią naszego dwudniowego wyjazdu była też wizyta w Warszawskiej Szkole Filmowej. Poznałam atmosferę tego miejsca oraz mogłam porozmawiać ze studiującymi tam ludźmi.

Jestem bardzo zadowolona. Te dwa dni wiele mnie nauczyły. Zdobyta tam wiedza będzie owocować w przyszłości.

Kaja Tusiewicz (uczennica Gimnazjum)

 

Ludzie, których filmy oglądam w kinie  stali się dostępni  na wyciągnięcie ręki, gotowi do rozmowy i obejrzenia mojego filmu. Wróciłem jeszcze bardziej utwierdzony w słuszności tworzenia Broken Umbrella Art Group, bardziej pewny jakości naszej pracy, a przede wszystkim perspektyw, jakie mamy przed sobą. Nic tylko pracować.

Karol Komorowski (uczeń Liceum)

filmoteka_szkolna.jpg

Blog Attachment