Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
„Eksperyment Łańcuchowy” UJ Kraków – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

„Eksperyment Łańcuchowy” UJ Kraków

IMG_2295

drużynaW sobotę 27 maja 2017 drużyna REJ-a w składzie: Mateusz Szczotka, Andrzej Karwala, Adam Woźnicki, Sebastian Barski i Tymoteusz Żelichowski pod opieką Pani Doroty Feodorów  wzięła udział w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Eksperyment Łańcuchowy – aby fizyka nie była zbiorem wzorów, lecz zabawą i pasją”.

 

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 270 zespołów. wydział fizykiKażdy przygotował własny tor przeszkód dla stalowej kulki pełen urządzeń działających dzięki prawom fizyki. Poszczególne tory połączono razem w długie łańcuchy. W ten sposób i drużyny połączyły się razem wspólną zabawą.

Impreza obywała się równolegle z Dniem Otwartym Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki temu uczniowie mieli także okazję odwiedzić laboratorium, w którym fizycy pracują nad konstrukcją nowego Pozytronowego Tomografu Emisyjnego – w diagnostyce medycznej nazywanego skrótowo PET.

Wyjazd był bardzo udany i pełen emocji.

sterowniki hydrauliczneDziękujemy rodzicom Mateusza Szczotki za pomoc w przetransportowaniu urządzenia do Krakowa i kibicowanie naszej drużynie zarówno podczas powstawania toru w przydomowym ogródku, jak i podczas Finału konkursu.

 

 

 

 

Blog Attachment