Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Oferta szkoły – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Dlaczego warto uczyć się w Reju?

Najlepiej zapytaj o to naszych Uczniów i ich Rodziców. Możesz też przyjść i nas odwiedzić, albo uważnie przeczytać poniższe informacje.
#

Wysoki poziom nauczania.

Jesteśmy dumni z bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym, z tytułu Złotej Szkoły w rankingu Perspektyw (IX miejsce w województwie śląskim), licznego grona laureatów i finalistów olimpiad.

#

Doskonała kadra nauczycielska.

Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe. W gronie nauczycieli posiadamy osoby nagrodzone medalem MEN. Wielu nauczycieli współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Jaworznie, są egzaminatorami maturalnymi. Niektórzy są autorami publikacji z zakresu dydaktyki nauczanych przedmiotów oraz innych artykułów i opracowań oraz książek.

#

Małe klasy i kilkuosobowe grupy językowe.

Nauczanie w małych klasach (do 20 osób) i grupach językowych (6-10 osób). Możliwość przygotowywania się do międzynarodowych egzaminów językowych. Liceum realizuje program partnerski Addvantage z British Council oraz projekt English Across Subjects umożliwiający rozwijanie wiedzy z języka angielskiego także na lekcjach z innych przedmiotów prowadzonych z wykorzystaniem tego języka.

#

Więcej zajęć niż w szkołach publicznych.

Zwiększona liczba godzin z języków obcych i przedmiotów rozszerzonych. W liceum trzyletnim możliwość indywidualnego wyboru profilu kształcenia (przedmiotów rozszerzonych) dopiero po pierwszej klasie.

#

Różnorodne zajęcia sportowe.

Wychowanie fizyczne realizowane jest w formie lekcji dopołudniowych oraz zajęć popołudniowych, które uczniowie wybierają zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Do wyboru są: piłka ręczna, siatkowa, koszykówka, tenis stołowy, siłownia, gimnastyka, pływanie.

LICEUM MA JUŻ 29 LAT! BYŁO PIERWSZĄ NIEPUBLICZNĄ SZKOŁĄ NA PODBESKIDZIU I POMIMO LICZNEJ KONKURENCJI UTRZYMUJE SWOJĄ WYSOKĄ POZYCJĘ!

Trwale wpisane jest w strukturę szkolnictwa ponadgimnazjalnego na terenie Bielska-Białej i okolic dzięki wieloletniej, wysokiej pozycji w rankingach szkół. Gimnazjum jest młodsze i w tym roku kończy swoją działalność, ale swoimi wynikami również wysuwa się na prowadzenie wśród szkół z naszego terenu.
#

Nasze Liceum partnerem British Council

MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY Liceum Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja będące szkołą partnerską British Council w ramach programu Addvantage organizuje egzaminy z języka angielskiego dla swoich uczniów oraz dla osób z zewnątrz. Egzamin odbywa się w naszej szkole pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 15 osób lub w Katowicach dla mniejszej ilości osób. Szczegółowe informacje dotyczące egzaminów można uzyskać w sekretariacie szkoły.

#

Dla każdego coś fajnego!

Zajęcia z rysunku i malarstwa. Może nigdy nie próbowałeś swoich sił. Warto spróbować. Czasem nawet nie wiemy jakie talenty w nas tkwią! Zapraszamy na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne.

#

Obozy i wyjazdy szkolne.

Młodzież może korzystać z licznie oferowanych wyjazdów, wycieczek i wymian. Są to: letnie i zimowe obozy, wyjazdy na narty, sobotnie zajęcia przyrodnicze w terenie, wymiany międzynarodowe i wycieczki szkolne: turystyczne, naukowe i kulturalne.

#

Biblioteka z czytelnią.

Dysponujemy dobrze wyposażoną biblioteką i kącikiem czytelniczym. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Realizujemy projekt "Oczytani - oczarowani" z programu europejskiego POWER.

#

Podnosimy jakość pracy szkoły.

Dokładamy wszelkich starań, aby nauka w szkole była efektywna i przyjemna. Starannie dobieramy kadrę nauczycielską i administracyjną. Prowadzimy badania ewaluacyjne pracy nauczycieli i szkoły. Na bieżąco dbamy o uzupełnianie sprzętu audiowizualnego i pomocy dydaktycznych, podnoszenia standardu budynku i jego wyposażenia.

#

Kółka zainteresowań i konsultacje.

Dla uczniów poszerzających wiedzę dostępne są koła przedmiotowe. Każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Dla uczniów potrzebujących wsparcia nauczyciele dostępni są na konsultacjach z każdego przedmiotu. Kto chce może uczęszczać także na dodatkowo organizowane dla zainteresowanych języki: łaciński, rosyjski, a także na zajęcia z rysunku i malarstwa, brydża sportowego, fotografii.

Co zadecydowało o wyborze naszej szkoły? Ankietowani mogli podać kilka odpowiedzi.

Małe klasy
75%
Wysoki poziom nauczania
66%
Wybór profilu kształcenia po pierwszej klasie LO
61%
Polecenie szkoły przez znajomych.
50%
Bezpieczeństwo w szkole.
36%
Szeroki wybór języków obcych.
45%
#

Kursy językowe i przedegzaminacyjne.

Startujemy jesienią. Szczegóły wkrótce.

Dodatni wpływ na dziecko jest ważniejszy niż nauczanie abecadła.

Lucy Maud Montogomery.