Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Podsumowanie akcji „Szlachetna paczka” – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Podsumowanie akcji „Szlachetna paczka”

1 (2)

Nasze Szkoły już po raz trzeci brały udział w kolejnej, XVI już edycji „Szlachetnej Paczki”. W tym roku przygotowywaliśmy dary dla dwóch rodzin: Gimnazjum dla Pani Agaty samotnie wychowującej trzy córki: Patrycję (17 l.), Dominikę (15 l.) i Weronikę (6 l.), a Liceum dla Państwa Marii i Józefa wychowujących piątkę dzieci: chorego na cukrzycę Rafała (19 l.), Kasię (17 l.), Ewę (14 l.), Pawła (11 l.) i Piotra (9 l.).

Rodziny oprócz żywności i środków czystości potrzebowały zimowych ubrań i butów. Szczególnymi potrzebami były również grzejniki do mieszkania, panele podłogowe i lodówka.
Wspólnymi siłami udało się zebrać potrzebne rzeczy oraz dodatkowo pieniądze. Do ostatniej chwili przybywało rzeczy, w sumie spakowaliśmy 57 paczek oraz zebraliśmy 1630 zł. Wśród osób tworzących społeczność naszych szkół, znalazły się osoby, dzięki którym zostały zaspokojone szczególne potrzeby rodzin i mogliśmy im ofiarować lodówkę, 2 grzejniki i panele. W ostatniej chwili dotarł również stół kuchenny z krzesłami, który był marzeniem Pani Agaty. Z zebranych pieniędzy 1000 zł przekazano rodzinie, dla której paczkę przygotowywało gimnazjum, na zakup pozostałych grzejników, a 630 zł w postaci bonów podarunkowych przekazano drugiej rodzinie.

Z całego serca w imieniu Rodzin DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Rodzice i Uczniowie okazywali bardzo wielką hojność, szczególnie gdy lub ofiarowali duże kwoty na zorganizowaną zbiórkę pieniędzy lub kupowali jak najlepsze rzeczy, by paczka okazała się rzeczywiście wyjątkowym prezentem. Niektórzy do prezentów dołączyli osobiste listy i życzenia świąteczne.

certyfikat LO

certyfikat GIM (1)

Blog Attachment