Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Zbiórki Żywności dla Ubogich – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Zbiórki Żywności dla Ubogich

IMG_20200925_163806

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto daje” – jakże prawdziwa jest ta myśl Jana Pawła II, którą umieścił nasz Wolontariusz Kacper na jednym z zaprojektowanych przez siebie plakatów.

Jakże trudny jest ten rok dla nas wszystkich… Jednak chyba najboleśniej prócz tych, których bezpośrednio dotyka choroba i jej bolesne skutki, odczuwają ten trud ludzie, którzy z powodu swego ubóstwa muszą prosić o chleb.

Niestety czasem i w Caritas pomoc musi być ograniczona… Właśnie w tym roku nie mogła odbyć się wiosenna Zbiórka Żywności. Przyczyna – obostrzenia ogłoszone w związku z pandemią. Dopiero w dniach 25-26 września można było taką akcję zorganizować.

Wolontariusze z naszego SKC nie mogli uczestniczyć w tej corocznej akcji w supermarkecie „Biedronka” w CH Sfera, ale postanowili wspomóc akcję poprzez przygotowanie plakatów informujących o zbiórce i uszycie praktycznych siatek na zakupy – jako daru dla tych, którzy ofiarują coś dla ubogich. Wspaniałą mamy młodzież!

Ponadto postanowiliśmy zorganizować naszą własną akcję – Szkolną Zbiórkę Żywności. Akcja trwała przez cały październik. Wielkie pudło, stojące obok biblioteki gromadziło coraz więcej darów serca. Udało się zebrać ok 20 kg różnorakich produktów. Piękny i cenny dar!

Pragnę przekazać serdeczne podziękowania od Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej dla wszystkich osób, które okazały serce i zrozumienie dla ludzi w potrzebie!

W imieniu SKC – Krystyna Blachura