Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Wymiana z Amsterdamem – rewizyta 10–17.09.2016 r. – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Wymiana z Amsterdamem – rewizyta 10–17.09.2016 r.

IMG_1610

Kolejna rewizyta uczniów naszych klas drugich i trzecich u ich rówieśników z Liceum im. Spinozy w Amsterdamie za nami, kolejna świetnie zorganizowana wymiana zakończona.

Tydzień obfitował w różnorodne atrakcje, począwszy od odwiedzin w  aż trzech muzeach (Rijks, Van Gogh, DNA Amsterdam), przez całodniowy wyjazd na wyspę Texel, gdzie wszyscy, zarówno polscy, jak i holenderscy uczniowie wraz z opiekunami, spędzili dzień na plaży, odwiedzili fokarium oraz mieli okazję zjeść tradycyjne holenderskie danie zwane pannekoeken (ogromne naleśniki, serwowane jak pizza) na wspólnym obiedzie w nadmorskiej kawiarni, po dwie wyprawy słynnymi  amsterdamskimi kanałami –  jedna w formie wycieczki łodzią spacerową, z przewodnikiem sączącym nam po polsku prosto do ucha ciekawostki o mijanych właśnie zabytkach, a druga na rowerkach wodnych, napędzanych siłą naszych nóg (Ta ostatnia bardzo wydłużyła się dla kilku naszych uczennic, które zgubiły drogę pośród zawiłych kanałów tego jakże pięknego miasta!).

Należy też wspomnieć o wycieczce rowerowej z panią przewodniczką, która piękną angielszczyzną opowiedziała nam o najciekawszych zakątkach miasta. I dorzucić do tego wszystkiego wycieczkę do ARTIS, czyli zoo w samym sercu tego miasta zbudowanego nad niezliczonymi kanałami.

Żeby obraz  wymiany z Amsterdamem był pełny, należy wspomnieć o pięknej, prawdziwie letniej, pogodzie przez cały ten tydzień oraz o dwudziestogodzinnej drodze tam i z powrotem, kiedy to nasi uczniowie mieli świetną i niepowtarzalną okazję, żeby całkowicie się zintegrować!

Opiekunkami wymiany były PP.  Ewak oraz  Zięba, ze strony holenderskiej PP. Berenice i Rob.

DSC_0859

Blog Attachment