Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Wymiana młodzieżowa z Goudą 20-25.09.2015 r. – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Wymiana młodzieżowa z Goudą 20-25.09.2015 r.

gouda0

Od 20.09. do 25.09.2015 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów i opiekunów z Goudy. Goście z Holandii podejmowani byli przez rodziny uczniów klas trzecich a i b gimnazjum.

Przylecieli oni w niedzielny wieczór.

Pierwszego dnia wymiany odbyło się oficjalne powitanie gości przez Panią Dyrektor Dorotę Feodorów oraz prezentacja na temat historii Polski przygotowana przez uczniów starszych klas. Potem, zaprezentowaliśmy Holendrom naszą szkołę oraz uczestniczyliśmy razem w dwóch lekcjach. Następnie zostaliśmy podzieleni na kilka grup polsko-holenderskich i graliśmy w grę terenową. Polegała ona na tym, by za pomocą rozdanych przez Panią Maję Wrzos zadań dotrzeć do najważniejszych punktów w Bielsku i zebrać wyznaczone informacje lub sfotografować wymagany obiekt.

Następnego dnia zabraliśmy naszych gości w góry. Wyruszyliśmy z parkingu pod Dębowcem. Po wyjściu na szczyt Szyndzielni, upiekliśmy na ognisku kiełbaski. Mogliśmy także podziwiać piękne widoki okolicznych miejscowości i samego Bielska z nowej wieży widokowej na Szyndzielni. Po czasie wolnym zjechaliśmy kolejką.

W środę wcześnie rano wybraliśmy się do Krakowa, gdzie z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć najciekawsze miejsca w tym mieście. W czasie wolnym każdy mógł swoim gościom na swój sposób pokazać Kraków. Był to ciekawy czas dla naszych kolegów. Kraków wywarł na nich bardzo dobre wrażenie.

W czwartek udaliśmy się do szkoły, aby uczestniczyć w dwóch rodzajach zajęć. Pierwszym z nich było przygotowanie plakatów na temat różnic między Polską a Holandią w różnych dziedzinach życia codziennego i kultury. Drugą atrakcją było projektowanie i robienie własnych koszulek. Po południu zaś spotkaliśmy się ponownie w szkole, by w czasie oficjalnego spotkania pożegnalnego móc zaprezentować naszym rodzicom to, co działo się w czasie całej wymiany oraz przedstawić w języku angielskim przygotowywane projekty.

W piątek rano pożegnaliśmy naszych holenderskich gości, obiecując sobie dalsze utrzymywanie kontaktów.

Opiekunkami i organizatorkami naszej wymiany były Panie: Monika Heinrich oraz Maja Wrzos.

Aleksandra Gęsior, Marta Bula, klasa 3a

b_500_333_0_0___images_gouda1.jpg

b_500_371_0_0___images_gouda2.jpg

b_500_281_0_0___images_gouda3.jpg

Related Blogs