Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Wymiana młodzieży z Heidelbergiem 23-29.04.2017 r. – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Wymiana młodzieży z Heidelbergiem 23-29.04.2017 r.

Print

23 kwietnia w godzinach wieczornych grupa młodzieży niemieckiej przyjechała do Bielska-Białej. Kolejnego dnia nasze niemieckie koleżanki i koledzy odwiedzili mury „Reja”. Była to okazja do prezentacji naszej szkoły i udziału w kilku lekcjach. Po południu odbyła się gra terenowa po Bielsku.

Podczas wymiany nie mogło zabraknąć wjazdu kolejką linową na Szyndzielnię. Szkoda, że nie udało się wejść dalej na Klimczok – zwały mokrego śniegu skutecznie to uniemożliwiły. Następnego dnia uczniowie z Heidelberga pojechali do Krakowa i podziwiali dawną stolicę Polski. Wawel, Sukiennice, Rynek i atmosfera magicznego Krakowa wywarła na nich duże wrażenie. Grupa naszych koleżanek i kolegów pojechała także do Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Podczas wymiany uczniowie obu szkół wspólnie wykonali ciekawy projekt edukacyjny na temat „różnic w kulturze, polityce, literaturze oraz szkolnictwie pomiędzy Polską a Niemcami”.

Wszyscy uczestnicy byli zgodni co do tego, że wymiana była… zdecydowanie za krótka.

Opiekunkami wymiany były panie: Maja Wrzos i Monika Heinrich.

Wymiana była współfinansowana ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Print