Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /public_html/wp/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Wymiana z Wolfsburgiem – wizyta młodzieży niemieckiej w Reju 20- 27.09.2016 r. – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolngo im. M. Reja w Bielsku-Białej

Wymiana z Wolfsburgiem – wizyta młodzieży niemieckiej w Reju 20- 27.09.2016 r.

3

Uczniowie i uczennice klas pierwszych LO mieli przyjemność gościć u siebie młodzież ze szkoły w Wolfsburgu. Wymiana ta, obok wymiany z innym pięknym niemieckim miastem – Heidelbergiem, należy do najstarszych wymian w historii naszej szkoły, czyli ma już prawie dwudziestoletnią tradycję.

Młodzież niemiecka spędziła u nas cały tydzień, obfitujący w różnorodne  wydarzenia.

Rozpoczęli  od pobytu w szkole, gdzie spędzili kilka godzin, pracując wspólnie z polskimi partnerami nad projektem o wiedzy dot. polsko-niemieckich stosunków przez stulecia.

Następnie młodzież niemiecka zwiedzała muzeum w Auschwitz i Birkenau  (jest to zresztą stały element tej wymiany).

Inne atrakcje to wizyta w zamku w Pszczynie oraz gra miejska w Cieszynie. Spędziliśmy też trochę czasu na łonie przyrody, organizując całodniową wycieczkę na Szyndzielnię i Klimczok, gdzie czekało na wszystkich ognisko z kiełbasami i chlebem do opieczenia. Pogoda  dopisała, humory też, nawet mimo konieczności pokonania  różnicy wzniesień wynoszącej ok. 100 metrów!

Całodniowy wyjazd do Krakowa jest zawsze sporą atrakcją dla naszych gości, i tak też było tym razem. Młodzież spędziła czas z przewodnikiem, który oprowadził grupę po najważniejszych zakątkach miasta, po czym wszyscy zanurzyli się w odmęty historii, odwiedzając Muzeum Historyczne Miasta Krakowa pod płytą Rynku.

Bardzo udany wieczorek pożegnalny został zorganizowany przez naszych uczniów (przy mocnym wsparciu  Rodzica) na terenie Hotelu Jawor w Jaworzu.

Pożegnanie we wtorek rano było serdeczne i, nawet, lekko łzawe. A rewizyta już niedługo, bo w marcu tego roku szkolnego!

Wymiana była współfinansowana ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

zdjęcia z wymiany z Wolfsburgiem 3

Blog Attachment